اخبار > نشست مشترک رییس دانشگاه مازندران و دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران  چاپ        ارسال به دوست

در راستای ارتقای فعالیت‌های علمی و فرهنگی بین‌المللی دانشگاه مازندران صورت گرفت:

نشست مشترک رییس دانشگاه مازندران و دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران

 

 

 

 

 

در راستای ارتقای فعالیت‌های علمی و فرهنگی بین‌المللی دانشگاه مازندران صورت گرفت:

                              نشست مشترک رییس دانشگاه مازندران و دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران

     به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران به نقل از دفتر ریاست دانشگاه، روز دوشنبه چهارم اسفند ۱۳۹۹، نشست مشترکی بین دکتر نوذری رییس دانشگاه مازندران و دکتر حجت‌الله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران در محل کمیسیون مذکور در تهران برگزار گردید.
     بر اساس این گزارش، در این نشست که در راستای ارتقای فعالیت‌های علمی و فرهنگی بین‌المللی دانشگاه مازندران صورت گرفت، دکتر نوذری ضمن تاکید بر جایگاه علمی دانشگاه مازندران به عنوان دانشگاه معین استان؛ ضمن برشمردن برخی از دست‌آوردهای حوزه بین‌الملل دانشگاه در سال‌های اخیر، ابراز امیدواری کرد: قابلیت‌های بین‌المللی دانشگاه مازندران در عرصه‌های آموزشی، پژوهشی و خدمات اجتماعی، مورد حمایت ویژه دستگاه‌های مسئول قرار گرفته، و دانشگاه مازندران بتواند از ظرفیت‌های ویژه کمیسیون ملی یونسکو در ایران در جهت ارتقای سطح تعاملات بین‌المللی خویش بهره‌مند گردد.
     در این زمینه دکتر حجت‌الله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران نیز اظهار داشت: سازمان یونسکو می‌تواند با توجه به پتانسیل دانشگاه مازندران در شمال کشور، دانشگاه مازندران را در راستای ایجاد کرسی یونسکو مورد حمایت قرار دهد.
     به گفته ریاست دانشگاه، ایجاد و افتتاح کرسی یونسکو در دانشگاه مازندران می‌تواند ثمرات علمی و بین‌المللی فراوانی برای دانشگاه مازندران و نیز استان مازندران به ارمغان آورد.
     خاطرنشان می‌گردد: کرسی‌های یونسکو ارگان‌های ملی یا منطقه‌ای می‌باشند که فعالیت‌های آن‌ها پیرامون یک موضوع خاص علمی یا فرهنگی متمرکز می‌باشد. یک کرسی یونسکو می‌تواند به عنوان یک واحد جدید  آموزشی یا پژوهشی در دانشگاه یا یک نهاد تحقیقاتی در حوزه آموزش عالی، تشکیل شود. هم‌چنین کرسی یونسکو می‌تواند در یک گروه آموزشی دانشگاهی از طریق تقویت برنامه‌های آموزشی- پژوهشی موجود و در یک حوزه خاص تشکیل گردد.
موضوع کرسی یونسکو در دانشگاه مازندران می‌تواند در یکی از زمینه‌های: علوم طبیعی، علوم زیستی و محیط زیست، علوم اجتماعی و انسانی، فرهنگ و ارتباطات و اطلاعات و حتی موضوع متناسب با اقلیم خزری و سایر مزیت‌های ممتاز منطقه‌ای باشد. در راستای ایجاد این کرسی، پروپوزال جامع مربوطه باید پس از تشکیل کارگروه علمی مربوطه شامل متخصصان علمی، فرهنگی، اجرایی و مالی در دانشگاه مازندران طی یک ماه آینده آماده شده و از طریق کمیسیون ملی یونسکو در ایران به سازمان جهانی یونسکو جهت طی ادامه مراحل تا تصویب نهایی ارایه شود.
تاکنون از طرف کمیسیون ملی یونسکو در ایران ۱۵ کرسی به دانشگاه‌ها و سازمان‌های مختلف اختصاص داده شده است.  

     در پایان این نشست مقرر شد  دانشگاه مازندران بر اساس موضوعات فوق، ایده‌ها و پیشنهادات مناسب را در زمینه فعالیت کرسی موردنظر به کمیسیون ملی یونسکو ارایه نماید.

      در این خصوص اعضای هیات علمی دانشگاه که علاقه‌مند به فعالیت و یاری دانشگاه در این زمینه پر اهمیت می‌باشند،  می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با مدیریت همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه مازندران ارتباط برقرار نمایند.

 

روابط عمومی دانشگاه مازندران
امور رسانه‌های گروهی


٠٨:٢٢ - شنبه ٩ اسفند ١٣٩٩    /    شماره : ٢٨٢٦٦    /    تعداد نمایش : ١١٨٢