اخبار > مصوبات مهم جلسات مجازی هیات رئیسه دانشگاه مازندران  چاپ        ارسال به دوست

از سوی دکتر نوذری رئیس دانشگاه تشریح شد:

مصوبات مهم جلسات مجازی هیات رئیسه دانشگاه مازندران

 

 

 

 

 

 

از سوی دکتر نوذری رئیس دانشگاه تشریح شد:

مصوبات مهم جلسات مجازی هیات رئیسه دانشگاه مازندران

          به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، در پی برگزاری جلسات مجازی هیات رئیسه دانشگاه در ایام تعطیل و به خصوص در روز چهارشنبه 13 فروردین 1399، دکتر کوروش نوذری رئیس دانشگاه مازندران به تشریح مصوبات جلسات مذکور پرداخت.

       در ذیل متن صحبت‌های رئیس دانشگاه مازندران را ملاحظه می‌کنید:

بسم الله الرحمن الرحیم

        با تبریک مجدد سال نو و اعیاد شعبانیه به حضور شما همکاران ارجمند و دانشجویان عزیز و با آرزوی سلامتی و تندرستی برای فرد فرد شما عزیزان و خانواده ارجمندتان، با عنایت به بخشنامه معاون اول ریاست محترم جمهور، معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور و بر اساس تصمیمات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا؛  در راستای رعایت الزامات بهداشتی جهت جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، به‌حداقل‌رساندن ترددها و لزوم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برای حفظ سلامت دانشگاهیان فرهیخته دانشگاه مازندران، رعایت و انجام نکات مهم ذیل، مورد تاکید می‌باشد:

       در ابتدا لازم است از تمامی همکاران ارجمندی که با وجود شرایط سخت این روزها، وظایف خویش را علی‌رغم ناکافی بودن امکانات و زیرساخت‌های موجود، به نحو مطلوبی به سرانجام رساندند و به ویژه از آن دسته از اعضای محترم هیات علمی که با درک درست شرایط موجود و با احساس وظیفه، آموزش را به‌صورت مجازی به دانشجویان عزیز ارایه کردند،  صمیمانه قدردانی نمایم.

1-  هیات رئیسه دانشگاه با رصد وضعیت موجود و متناسب با آن و بر اساس تصمیمات ستاد ملی مدیریت کرونا، حضور در نشست‌های (مجازی) مستمر ستاد بحران استان مازندران مستقر در استانداری و هماهنگی با روسای محترم دانشگاه‌های علوم پزشکی استان و بابل، جدیدترین مصوبات نحوه فعالیت و چگونگی تداوم کار را اعلام کرده، انتظار می‌رود همکاران ارجمند برای تحقق و اجرایی نمودن این مصوبات(که وظیفه فرد فرد دانشگاهیان عزیز می‌باشد)، اهتمام ویژه داشته باشند.

2- شرایط کنونی را فرصتی مغتنم می‌دانیم تا با توجه ویژه به کمبودها و کاستی‌های موجود، نسبت به رفع مشکلات زیرساختی و تهیه و تامین امکانات مورد نیاز دانشگاه به‌ویژه در بخش آموزش مجازی اقدام نموده، زمینه ورود بزرگ‌ترین مرکز آموزش عالی دولتی استان مازندران را به فضای جدیدی در آموزش‌های پیشرفته فراهم نماییم. در این راستا، رهنمودهای سازنده صاحب‌نظران و فرهیختگان دانشگاهی و نیز همت والای همکاران بخش‌ها و حوزه‌های مرتبط در جهت رفع کاستی‌ها، مورد تاکید می‌باشد. نکته قابل ذکر آنکه در انجام ماموریتهای خویش از هر گونه کار تبلیغاتی فاقد خروجی واقعی به شدت پرهیز کرده و خواهیم کرد.

3- دانشگاه بزرگ مازندران در سال گذشته علی‌رغم تمام مسایل و مشکلات موجود، با کمک شما اعضای محترم هیات علمی، کارمندان شریف و دانشجویان عزیز، توانسته است بر حجم گسترده‌ای از مشکلات و کاستی‌ها فائق آید و با موفقیت، یک‌سال بسیار سخت را پشت‌سر بگذارد. قطعا در ادامه این مسیر بسیار سخت و دشوار نیز به ابتکار، خلاقیت، هم‌دلی و هم‌فکری شما خوبان و جانپاکان، بیش از گذشته نیازمند بوده تا به کمک هم کمبودها را جبران نموده و مسیری روشن را برای آینده دانشگاه مازندران ترسیم نماییم. در این راستا، هرگونه توقف فعالیت‌ها و امور محوله توجیه‌پذیر نبوده و همگان در قبال انجام وظایف خویش، مسئول می‌باشند.  

4-  پایگاه (وب‌سایت) اطلاع‌رسانی دانشگاه به عنوان مرجع اصلی اطلاع‌رسانی به دانشگاهیان عزیز بوده و مراجعه مستمر و مسئولانه به اتوماسیون اداری(چندین بار در روز) و انجام امور متناسب با ارجاعات، مورد تاکید می‌باشد. اکنون که تعداد زیادی از ما در شرایط دورکاری اجباری به‌سر می‌بریم، انتظار می‌رود همکاران ارجمند نسبت به این مهم، اهتمام ویژه نموده، پذیرای مسئولیت‌های خویش بوده و در صورت وجود هرگونه مشکلی، در اسرع وقت، مراتب را به مسئولان ذیربط ارجاع  و کسب تکلیف نمایند.

5-  پیگیری مسئولانه برای تسریع انجام فعالیت‌های محوله از طریق روش‌های مختلف(شبکه‌های اجتماعی، ایمیل، مذاکره تلفنی، پیامک، ... ) ضروری است. ولی هیچ‌یک از این موارد، جای مکاتبات رسمی در اتوماسیون اداری را نخواهد گرفت. بنابراین تاکید می‌گردد که به‌صورت مرتب، اتوماسیون اداری خود را بررسی نموده و پیگیری‌های لازم جهت حصول نتیجه صورت پذیرد. 

6-  از اعضای محترم هیات علمی دانشگاه نیز درخواست می‌شود با بکارگیری تمامی امکانات و ابتکارات خویش به‌ویژه در امر آموزش مجازی، بازدهی کلاس‌ها را به حداکثر ممکن برسانند. در این راستا، درک محدودیت‌ها و مشکلات دانشجویان با اتخاذ شیوه‌ها و تدابیر مختلف، بر اساس تصمیمات کمیته آموزش مجازی، مورد تاکید اینجانب و  هیات رئیسه دانشگاه می‌باشد.

7-  کلیه بخش‌ها و حوزه‌های مرتبط و حتی غیر مرتبط دانشگاه موظفند نهایت تلاش و همت خود را در پشتیبانی از آموزش مجازی به‌کار گرفته و از هیچ تلاشی در این راستا دریغ نورزند.

8- همکاران ارجمند لازم است تلفن همراه و ثابت خود را در این ایام، در دسترس قرار داده و در ساعاتی که مشخص می‌شود پاسخگوی تماس‌های داخل و خارج دانشگاه بوده و موارد مهم را بلافاصله با مدیران بالادستی خود در میان گذاشته و پیگیر امور تا رسیدن به نتیجه ملموس باشند.

9-  لازم به یادآوری است در این موقعیت‌ها و شرایط خاصی که تمامی کشورهای دنیا و به‌خصوص میهن عزیز ما درگیر ویروس منحوس کرونا است، اعلام ساعت کار ثابت معنایی نداشته و  همه همکاران ارجمندم می‌بایست به‌طور ویژه در دانشگاه و منزل در خدمت فعالیت‌ها و وظایف محوله دانشگاهی باشند.

10-   معاونان، مدیران ستادی و روسای دانشکده‌ها، مجموعه فعالیت‌های حوزه مربوط به خود را به‌طور مرتب و مستمر، رصد نموده و به نحو مقتضی از انجام مسئولیت‌ها در حوزه‌های خویش اطمینان حاصل نمایند. بدون تردید غفلت از انجام وظایف و مسئولیت‌ها در این شرایط سخت، از هیچ کس قابل قبول نخواهد بود.

11. مدیران محترم گروه‌های آموزشی لازم است با رصد مداوم و جدی فعالیتهای آموزش مجازی اعضای محترم هیات علمی، نسبت به رفع موانع به کمک مراجع مرتبط اقدام نمایند و مانع هرگونه کم‌کاری و بی‌توجهی به مقوله آموزش مجازی گردند. تاکید می‌گردد که سیاست دانشگاه انجام بی‌کم و کاست آموزش و پژوهش در نیمسال تحصیلی جاری است و فقط روش‌های انجام ماموریتها تغییر یافته‌اند و بر محور آموزش‌های مجازی قرار گرفتند. 

12- یک‌بار دیگر تاکید می‌کنم: تعطیلی دانشگاه در این ایام به هیچ وجه به معنای تعطیلی وظایف و امور محوله نبوده بلکه تنها در چگونگی انجام فعالیت‌ها تغییراتی ایجاد شده است. هرگونه تصمیم‌گیری کلان در مورد فعالیت دانشگاه‌ها برعهده مقامات رسمی کشور به‌ویژه ستاد ملی مدیریت کرونا و وزارت عتف خواهد بود.

13. دانشگاه مازندران از کاستی‌ها و مشکلات زیرساختی زیادی رنج می‌برد و در این شرایط سخت، مشکلات بیشتر خود را نمایان کرده‌اند. ما به جدیت در حال رفع این مشکلات، به خصوص در بخش آموزش‌های مجازی و غیرحضوری هستیم، اما شکیبایی و همکاری صادقانه دانشجویان عزیز و اعضای محترم هیات علمی و حداکثر استفاده از حداقل‌های موجود مورد انتظار است.

14.  سلامتی و موفقیت یکایک شما همکاران عزیز و دانشجویان گرامی را از خداوند قادر و متعال مسالت می‌نمایم. انشاءلله این وضعیت را با درک درست از موقعیت به‌وجود آمده و انجام وظایف به نحو شایسته و مطلوب و با سربلندی و افتخار پشت‌سر گذاشته و هر چه زودتر در کنار هم فعالیت‌های خود را به‌صورت عادی ادامه دهیم.

15.  در پایان وظیفه خود  می‌دانم از زحمات صادقانه، مجاهدانه و خستگی‌ناپذیر پرسنل زحمت‌کش، پرتلاش و ایثارگر کادر پزشکی و درمانی کشور که ایثارگرانه در راه کاهش آلام ملت بزرگ ایران گام برمی‌دارند، صمیمانه تشکر و قدردانی نموده و از درگاه ذات احدیت برای این عزیزان، سلامتی و افتخار، و برای ملت شریف و بزرگ ایران، موفقیت و سربلندی آرزو نمایم.

 

با آرزوی روزهای خوش برای یکایک شما عزیزان

 

کوروش نوذری

رئیس دانشگاه مازندران

 

روابط عمومی دانشگاه مازندران

امور رسانه‌های گروهی

 


١٢:٤٨ - پنج شنبه ١٤ فروردين ١٣٩٩    /    شماره : ٢٥٣٤١    /    تعداد نمایش : ١٨٠٣