اخبار > اطلاعیه شماره 2 آموزش مجازی دروس گروه معارف  چاپ        ارسال به دوست

اطلاعیه

اطلاعیه شماره 2 آموزش مجازی دروس گروه معارف

 

 

باسمه تعالی

پیرامون برگزاری کلاس های مجازی در دروس معارف اسلامی دانشگاه مازندران،

جایگزین سه جلسه برگزار نشده اسفند 1398

با سلام خدمت همه دانشجویان گرامی 

       با آرزوی سلامتی همه بزرگواران و امید  به پایان هر چه زودتر این شرایط، توضیحاتی چند در موضوع جلسات برگزار نشده دروس عمومی معارف اسلامی در اسفند ۹۸ ارایه می گردد.

       ابلاغی در تاریخ ۱۱ اسفند ۹۸ توسط نهاد نمایندگی دانشگاه های استان مازندران اعلام شد که مطابق بند ۱ آن، همه دانشجویان موظف شدند که به جای هر جلسه کلاس تشکیل نشده، دو جلسه در کارگاه مجازی سایت رسمی آموزش مجازی دانشگاهیان به آدرس ec.nahad.ir شرکت کنند (مشابه همین ابلاغ از طرف نهاد مقام معظم رهبری کل کشور نیز صادر شده بود).

        این نامه، از طریق سایت دانشگاه به اطلاع دانشجویان نیز رسانده شده بود، و ظاهرا تعداد زیادی از دانشجویان در حال شرکت در آن کلاس ها هستند. با توجه به تصمیم جدید دانشگاه مبنی بر ضروری بودن برگزاری سه جلسه مجازی در سایت سمالایو، این مسئله در دروس معارف برای دانشجویان ایجاد سوال نموده است که آیا کلاس های معارف مجددا باید در سمالایو نیز برگزار شود.

       عطف به نامه پیشین نهاد کشور و استان و با توجه به مشکلات فعلی برگزاری کلاس های آنلاین در سمالایو، در راستای جلوگیری از سردرگمی دانشجویان بزرگوار و...، به اطلاع دانشجویان می رساند که در دروس معارف عمومی در دوره کارشناسی، شرکت در کلاس های سایت آموزش مجازی دانشگاهیان ec.nahad.ir به عنوان جایگزین سه جلسه اسفند ۹۸ کافی بوده و نیازی به شرکت مجدد در کلاس های سمالایو نیست.

نکته ۱: با توجه به تاکیدات دانشگاه در این مدت، تعدادی از اساتید معارف اسلامی، برخی از دروس عمومی را در سایت سمالایو بارگزاری کردند که در این موارد، دانشجویان مختار هستند که یا در کلاس های سما لایو و یا در همان سایت مرکز آموزش دانشگاهیان نهاد (ec.nahad.ir) شرکت کنند.

نکته ۲: در صورت استمرار شرایط فعلی کرونایی و لزوم برگزاری سایر جلسات به صورت مجازی، گروه معارف اسلامی دانشگاه مازندران اعلام می دارد که می تواند در صورت تصمیم دانشگاه، برای هفته های بیشتر، استفاده از سایت ec.nahad.ir را تمدید کند. تصمیم در این زمینه و لزوم شرکت در سمالایو و یا سایت نهاد پس از بررسی و تصمیم آموزش دانشگاه اعلام خواهد شد. فعلا شرکت در سایت نهاد، جایگزن سه جلسه اسفند ۹۸ خواهد بود.

نکته ۳: یادآور می گردد که دانشجویان گرامی در سایت ec.nahad.ir ، باید در بخش دوره ویژه تعطیلات اضطراری دانشگاه شرکت کرده و طبق موارد اعلامی در سایت که مربوط به این بخش است اقدام نمایند. و در نهایت گواهی گرفته و در آینده، طبق روشی که با توجه به شرایط اعلام خواهد شد، به استاد مربوطه ارائه دهند. دانشجویان بزرگوار در این زمینه نگران نباشند، حداکثر تلاش خواهد شد که همکاری با دانشجویان انجام شود( تصمیم گیری در مورد نحوه ارائه گواهی ها پس از بازگشت دانشگاه به روال عادی، اعلام خواهد شد).

من الله التوفیق

معاونت آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه مازندران


١٧:٢١ - سه شنبه ١٢ فروردين ١٣٩٩    /    شماره : ٢٥٣٣٥    /    تعداد نمایش : ١٣٣١