اخبار > چگونگی استفاده از سیستم آموزش مجازی دانشگاه  چاپ        ارسال به دوست

اطلاعیه

چگونگی استفاده از سیستم آموزش مجازی دانشگاه

 

 

باسمه تعالی 

اطلاعیه استفاده از سیستم آموزش مجازی دانشگاه

قابل توجه اعضای محترم هیات علمی، مدرسان گرامی و دانشجویان عزیز دانشگاه مازندران

       با سلام و احترام و ضمن آرزوی سلامتی برای تمامی عزیزان، به اطلاع می‌رساند که سامانه آموزش‌های مجازی دانشگاه با آدرس  https://samalive.ir/ و یا از طریق تارنمای مرکز آموزش‌های آزاد و مجازی دانشگاه http://vu.umz.ac.ir/ در دسترس می‌باشد جهت بهره برداری از سامانه فوق توجه موارد ذیل ضروری می‌باشد:

1.    خواهشمند است کاربران گرامی قبل از بهره‌برداری از سامانه آموزش مجازی، فایل راهنما و ویدیوی آموزشی سامانه، موجود در تارنمای گروه آموزش‌های آزاد و الکترونیکی دانشگاه vu.umz.ac.ir را ملاحظه نمایند.

2.      جهت استفاده بهینه از سامانه بهتر است از لپ‌تاپ به همراه سیستم عامل ویندوز 10 و آخرین ویرایش مرورگر گوگل کروم استفاده شود.

3.       در صورت استفاده از گوشی هوشمند، توصیه می‌شود از مرورگر گوگل کروم استفاده شده و مرورگر را در بخش تنظیمات در حالت دسکتاپ (Desktop site) قرار داده و گوشی را در حالت خوابیده یا landscape قرار دهید.

4.      نام کاربری همان نام کاربری سامانه آموزشی سما  بوده و کلمه عبور کد ملی اساتید و دانشجویان می‌باشد.

5.       فهرست کلاس‌ها و دانشجویان هر کلاس در داشبورد هر استاد قابل مشاهده است.

6.      اساتید محترم جهت برگزاری کلاس به صورت آفلاین می‌توانند در هر منو هر کلاس فایل‌های موردنظر را بارگزاری نموده و دانشجویان عزیز با مراجعه به آن دسترسی لازم را خواهند داشت.

7.      اساتید محترم جهت برگزاری کلاس به صورت آنلاین بایستی در ابتدا یک جلسه برای هر کلاس با رعایت زمان‌بندی موردنظر تعریف نموده و سپس به آن جلسه ورود کنند. بدیهی است که زمان تشکیل جلسه کلاس باید به اطلاع دانشجویان آن کلاس رسیده باشد. جهت هماهنگی تاریخ و ساعت تشکیل کلاس می‌توان از امکانات ارسال پیام سامانه به افراد درون سامانه استفاده کرد.

8.      خواهشمند است کاربران محترم کلیه نظرات، پیشنهادات، انتقادات و اشکالات در بهره‌برداری از سامانه را با ذکر نام و نام خانوادگی و کد کاربری به آدرس ایمیل samalive@umz.ac.ir ارسال نمایند.

با تشکر

گروه آموزش‌های آزاد و الکترونیکی دانشگاه مازندران

مرکز فنآوری اطلاعات دانشگاه مازندران

 


١١:٥٣ - دوشنبه ١٩ اسفند ١٣٩٨    /    شماره : ٢٥٢٨٢    /    تعداد نمایش : ٤٧٢١