اخبار > بیانیه هیات رییسه دانشگاه مازندران  چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت فرارسیدن سال‌روز پیروزی انقلاب اسلامی صادر شد:

بیانیه هیات رییسه دانشگاه مازندران

 

 

 

 

 

به مناسبت فرارسیدن سال‌روز پیروزی انقلاب اسلامی صادر شد:

بیانیه هیات رییسه دانشگاه مازندران

       به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، هیات رییسه دانشگاه مازندران در پیامی ضمن تبریک فرارسیدن ایام پیروزی انقلاب اسلامی، از مردم ولایت‌مدار استان مازندران به ویژه دانشگاهیان و فرهیختگان استان دعوت کرد تا  باحضور گسترده و باشکوه خود در راهپیمایی باشکوه 22 بهمن، بار دیگر با آرمان‌های امام راحل(ره) و شهدای گران‌قدر تجدید پیمان نمایند.

       متن این بیانیه به شرح ذیل می‌باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

        در روز 22 بهمن 1398، انقلاب اسلامی گام در چهل و دومین سال‌روز تلالو خود می‌گذارد. انقلاب اسلامی در شرایطی به وقوع پیوست که تمام جهان اسلام تحت استعمار جریان استکباری قرار داشتند و اداره‌کنندگان ممالک اسلامی در واقع دست‌نشاندگان قدرت‌های استعماری بودند و ایران نیز از این قاعده مستثنی نبود.

       انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) و با هدف تحقق اسلام ناب محمدی(ص) در ایران به وقوع پیوست و از همان ابتدا این انقلاب باتکیه بر ابعاد اسلام‌گرایی و استکبارستیزی در سطوح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی تغییرات و تاثیرات فراوانی را ایجاد کرد. در داخل کشور نیز با برکات مختلفی در ابعاد فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، نظامی، امنیتی و غیره همراه بوده است.

       از جمله دست‌آوردهای مهم انقلاب اسلامی ایران، نمایش مقتدرانه اراده ملت در حوزه تعیین آینده کشور و همراهی با آرمان‌های انقلاب اسلامی در حوزه فرا ملی است و از بزرگ‌ترین نشانه‌های هراس دشمنان از استقلال در حوزه‌های تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی نظام می‌توان به نا امن‌کردن محیط پیرامونی، برقراری تحریم‌های ظالمانه با هدف از کارانداختن اقتصاد ایران و استفاده از ابزارهای رسانه‌ای مسموم برای توسعه نارضایتی و برپایی آشوب اشاره کرد.

       وقایع چند ماه گذشته به ویژه ترور بزدلانه و ناجوان‌مردانه سردار دل‌ها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و هم‌رزمانش، مهر تایید دیگری بر ذلت و زبونی دولت‌های استکباری به سرکردگی آمریکا بود و مردم ایران باحضور بی‌نظیر خود در مراسم تشییع پیکر این مجاهد بی‌بدیل، بار دیگر وحدت و انسجام همگانی خود را به رخ جهانیان کشیدند و به فضل الهی استمرار این روند در حضور میلیونی در راهپیمایی 22 بهمن و پس از آن در انتخابات مجلس شورای اسلامی، پیام روشنی است به همه دوستان و دشمنان انقلاب اسلامی. باور راسخ داریم که این ملت هم‌چنان انقلابی است و انقلابی خواهد ماند.

     هیات رییسه دانشگاه مازندران، ضمن تبریک فرا رسیدن سال‌روز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای والامقام، از عموم ملت ولایت‌مدار ایران به‌ویژه مردم شهید پرور استان مازندران و دانشگاهیان این استان لاله‌خیز و نخبه‌پرور دعوت می‌نماید تا با اقتدار، صلابت و شکوه بی‌نظیر، حضور حماسی و غرور‌آفرین خود را در راهپیمایی روز 22بهمن نشان داده و عزت و سربلندی نظام مقدس اسلامی را در گیتی طنین‌انداز سازند.

هیات رییسه دانشگاه مازندران

 

روابط عمومی دانشگاه مازندران

امور رسانه‌های گروهی

 


٠٨:٢٢ - دوشنبه ٢١ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ٢٥١١٨    /    تعداد نمایش : ٣٦٤٨