چاپ        ارسال به دوست

با حضور رییس دانشگاه مازندران، مسئولین و کارشناسان گزینش دانشگاه های منطقه 2 کشور برگزار شد:

سومین دوره آموزشی گزینشگران دانشگاه های منطقه 2 کشور در دانشگاه مازندران

برگزاری سومین دوره آموزشی گزینش‌گران دانشگاه های منطقه 2 کشور در دانشگاه مازندران

       به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، سومین دوره آموزشی گزینش‌گران دانشگاه های منطقه 2 کشور با حضور رییس دانشگاه مازندران، مسئولان و کارشناسان گزینش دانشگاه های منطقه در روز چهارشنبه( چهارم بهمن ماه ) به میزبانی دانشگاه مازندران برگزار شد.

       دکتر سیدخلاق میرنیا رییس دانشگاه مازندران در این نشست با اشاره به این مطلب که گزینش، کار بسیار مهم و قضاوت، بسیار سخت اما لذت‌بخش برای سیستم است، گفت: اگر امروز در سیستم اداری کشور دچار مشکل هستیم، بخش عظیمی از این مشکلات بر گردن سیستم گزینش است. اگر ما به درستی افراد را گزینش کرده و صلاحیت ها را مورد بررسی قرار می دادیم، امروز در حال مبارزه با خیل عظیمی از مشکلات نمی‌ بودیم. گاهی رودربایستی ها، رفاقت ها، فامیل بازی ها و چیزهایی که دخالت در قضاوت دارند باعث می‌شوند که ما افراد نادرستی را وارد سیستم کنیم.

      رییس دانشگاه مازندران با اذعان به این نکته که گزینش کار بسیار مهمی است، خطاب به کارشناسان گزینش دانشگاه های منطقه گفت: اکنون که در گزینش فعالیت می‌کنید و مسئولیت خوب و بد مردم را پذیرفتید، تعهد دارید و در آخرت باید پاسخ‌گو باشید. گزینش اصلا هوس نیست. اگر در آن خطا باشد جای افتخار کردن ندارد. من خواهشم این است که در گزینش دقت کنید و افراد باسابقه‌ی نامناسب را وارد سیستم نکنید. اعمال این افراد به نام سیستم ثبت می‌شود. این افراد کارگزاران جمهوری اسلامی محسوب می‌شوند. یعنی شما دارید کارگزاران جمهوری اسلامی را انتخاب می‌کنید و بدی آنها پای نظام نوشته می‌شود. بنابراین من فکر می‌کنم مسئولیت شما بسیار حساس است. شما باید دقت کنید که انذار و بشارت های لازم به افراد داده شود تا مدیون کسی نشوید.

       دکتر میرنیا در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سخن امام صادق(ع) که می‌فرمایند:" مومنین باید آینه‌ی همدیگر باشندبیان داشت: خیلی از افراد نمی‌دانند که کارشان را درست انجام نمی‌دهند. خیلی‌ها وجدان‌شان خوابیده است و نیاز به تلنگر دارند. در اینجاست که شما می‌بایست وارد عمل شده و به موقع تذکر دهید و مدیر سیستم نیز می بایست فرد یا افراد خاطی را به موقع توبیخ کند. از تلنگر زدن به افراد نباید ترسید. گزینش در طول کار هم می‌تواند دخالت کند. افرادی را داریم که در محیط کار مشکلات رفتاری و اخلاقی دارند و اگر گزینش به موقع به آنها تذکر دهد، درست می‌شوند. اگر به موقع تذکر ندهید، موجب انحراف بیشتر شخص شده و آن وقت گناهش گردن شما خواهد بود. فقط ورود وظیفه شما نیست. درست است که نظارت وظیفه‌ی حفاظت اطلاعات و حراست است ولی اگر شما انحراف کسی را دیدید، برای اصلاح آن شخص، سیستم و جامعه، تذکر دهید.

       رییس اتاق فکر استان مازندران در بخش پایانی سخنانش، با تاکید مجدد به لزوم دقت کارشناسان مربوطه در امر گزینش افراد، خاطرنشان کرد: آینده‌ی سیستم توسط شما ساخته می شود و شما هستید که آجرها را تحویل می‌دهید و اگر یک آجر خراب باشد، ساختمان فرو خواهد ریخت.

       یادآور می شود: در ابتدای این نشست، دکتر سیدعلی اکبر ربیع نتاج مدیر هسته ‌ی گزینش کارکنان دانشگاه مازندران، ضمن خوش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آمدگویی به حضار، نیروهای گزینش را عصاره های معنوی دانشگاه معرفی کرد و افزود: کار گزینش را همانند قضاوت، سخت و پرهزینه می دانم.

        مدیر هسته‌ی گزینش کارکنان دانشگاه مازندران ادامه داد: گزینش در تمام امور زندگی مانند ازدواج، خرید، انتخاب مسکن و ... جریان دارد اما در انتخاب مدیران دستگاه، حساس تر است و به همین خاطر می بایست عاقلانه و عالمانه و بر مبنای آموزه های دینی انجام گیرد.

روابط عمومی دانشگاه مازندران

امور رسانه های گروهی

 

 

 

 

 


١٠:٢٥ - چهارشنبه ٤ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ١٥٩١٠    /    تعداد نمایش : ١٩٥٢اطلاعیه ها مشاهده همه

همایش ها