چاپ        ارسال به دوست

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه مازندران خبر داد:

تخصيص شناسه بين المللي(DOI) به مقالات مجلات علمي پژوهشي دانشگاه

 

 

 

 

 

تخصيص شناسه بين المللي(DOI) به مقالات مجلات علمي پژوهشي دانشگاه

        به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، دکتر محمد حسین فاطمی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه از تخصيص شناسه بين المللي(DOI) به مقالات مجلات علمي پژوهشي دانشگاه خبر داد.

       دکتر فاطمی با اعلام این خبر افزود: شناسه ديجيتالي شيء DOI (Digital Object Identifier) یک کد اختصاصی است که برای هر مقاله و محتوای الکترونیکی و برای شناسایی محتواهای علمی بکار می‌رود. اين شناسه كه توسط بنياد بين المللي DOI ساماندهي مي شود، نقش مهمی در استاندارد سازی نشریات، نمایه سازي بين المللي آنها، محاسبه ضریب تأثیر مجلات داشته و از شاخص‌های معتبر علم سنجی به شما مي رود.

       معاون پژوهش و فناوری دانشگاه ادامه داد: با داشتن اين شناسه(حتي قبل از چاپ مقاله) و با ذكر نويسنده، مقاله و عنوان مجله(بدون ذكر ساير مشخصات مقاله) مي‌توان به آن ارجاع داد. به همين لحاظ در آیين نامه اخير ارتقا، داشتن اين شناسه به منزله چاپ مقاله تلقي مي شود.

       یادآور می شود: دانشگاه مازندران از جمله اولين دانشگاه هاي داخلي تخصيص دهنده شناسه DOI به مقالات علمي پژوهشي به شمار مي‌رود و امید است با این اقدام بستر مناسب جهت ارتقا جایگاه علمی نشریات علمی پژوهشی دانشگاه فراهم شود.

روابط عمومی دانشگاه مازندران

امور رسانه های گروهی

 

 


١٢:٤٢ - شنبه ٢٧ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ١٣٢٠٤    /    تعداد نمایش : ١١٥١