چاپ        ارسال به دوست

با همت مرکز رشد دانشگاه مازندران انجام گرفت:

رونمایی از دستگاه خرما چین و اصلاح گر درختان بلند قامت

یکی از اهداف اقتصاد دانش بنیان، تبدیل علم به فناوری و فناوری به ثروت است

       به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، آیین رونمایی از یکی از دستاوردهای مرکز رشد دانشگاه مازندران با عنوان "دستگاه خرما چین و اصلاح گر درختان بلند قامت” که با همت یکی از شرکت های دانش بنیان در این مرکز ساخته شد، با حضور مسئولان دانشگاهی در سازمان مرکزی دانشگاه مازندران برگزار گردید.

       دکتر محمدحسین فاطمی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران در نشستی که در حاشیه این مراسم برگزار شد، با اعلام این نکته که یکی از مولفه های اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانش بنیان است گفت:  یکی از اهداف اقتصاد دانش بنیان، تبدیل علم به فناوری و فناوری به ثروت است و در این میان نقش دانشگاه ها هم در تامین نیروی انسانی موردنیاز برای این مهم، هم در تامین نرم افزار و بستری که برای آن لازم است و هم در ایجاد چهارچوب لازم برای آماده سازی رشد شرکت های دانش بنیان حایز اهمیت است.

       دکتر فاطمی خاطرنشان کرد: در همین راستا دانشگاه مازندران به عنوان بزرگترین دانشگاه دولتی استان وظیفه خود می داند که از طرح های دانش بنیان در سراسر منطقه حمایت کند. خصوصا طرح هایی که بتواند پاسخ و نیاز بخش های مختلف تولیدی کشور از جمله کشاورزی را تامین کند و ما آمادگی داریم که حداکثر همکاری را در چهارچوب توان خود داشته باشیم.

 

روابط عمومی دانشگاه مازندران

امور رسانه های گروهی

 


١٠:١٩ - چهارشنبه ٢٤ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ١٣١٤٦    /    تعداد نمایش : ١٦٢٢